2024.04.03. Publikáció Adattudomány a társadalomkutatásban

Megjelent és E-tananyag formában elérhető Németh Renáta “Az automatizált szövegfeldolgozás szociológiai lehetőségei” című könyve a Savaria University Press gondozásában. A könyv az utóbbi években egyre népszerűbb „text as data” megközelítést mutatja be, a természetes nyelvfeldolgozás szociológiai alkalmazásaiba engedve bepillantást, a kutatócsoportunkban 2018 óta folyó kutatásokon, mint esettanulmányokon keresztül. A könyv egyediségét az adja, hogy bár az NLP technikai oldalának ismertetésére kiváló források állnak rendelkezésre, a társadalomkutatási tapasztalatokat és kihívásokat ritkábban tárgyalják. A kötetben tárgyalt problémák egy évszázados kutatási paradigmába vannak ágyazva, kérdésfeltevései így lényegesen különböznek a számítástudomány vagy az ipari felhasználás kérdéseitől.

A könyv elérhető itt.

Eredmény megtekintése