Barna, Ildikó, és Árpád Knap. 2020. „A Case Study of Using LDA Topic Modeling in Sociological Research – Antisemitism in Contemporary Hungary”. Előadás, Institute of Formal and Applied Linguistics, Károly Egyetem, Prága, Csehország.

2020.01.20. Előadás Online antiszemitizmus

Barna Ildikó, kutatócsoportunk társvezetője előadást tartott a jelenkori magyarországi antiszemitizmusról a prágai Károly Egyetem Alkalmazott Nyelvészeti Intézetében. Az előadás alapját a Knap Árpáddal közösen végzett Online Antiszemitizmus kutatás jelentette. Előadásában a kutatás eddigi eredményeinek ismertetésén túl kitért arra is, hogy a természetesnyelv-feldolgozás outputjának interpretálásához miért nélkülözhetetlen a szociológiai és a szakterületi tudás.

Az előadásról további információ található az egyetem honlapján. A prezentációról készült videófelvétel ezen a linken tekinthető meg.

A kapcsolódó hír honlapunkon itt érhető el.

Eredmény megtekintése